místnost: Kytary, pedalboardy, bicí a ukulele

od: Gandalf
pro: all
25.11. 21:38
Rippere, ten vás kytarovej boutique mě začíná stát až moc peněz, nechcete ho zrušit? :D
od: Adéla
pro: Gandalf
25.11. 23:03
jakou dává ripper slevu pro score bros?
od: Gandalf
pro: Adéla
26.11. 10:45
Netušim, já si u žádnou nikdy nakonec nežádal ani nezkoušel..
Ale o ceně boutique věcí se dá lehce vyjednávat s kurátorem tý boutique sekce - což jsem netušil, ale prozradil mi to jeden z vikendovejch brigádníků před pár měsícema.. Mi vrazil do ruky vizitku a řiká "tady mu zavolejte a on vám určitě dá slevu pár tisíc když si řeknete" :D Z něj museli mít radost..
od: angelripper
pro: Gandalf
26.11. 12:35
cos kupoval? :)

a jo, butik u nás má na starosti štěpán drábek, ceny k jednání oficiálně nejsou, ale tak znáš to...:) shodou okolností je to můj soused, cca před půl rokem se zcela náhodně přistěhoval do stejnýho baráku.
od: Gandalf
pro: angelripper
26.11. 13:55
ech, no, za poslední 3 měsíce jsem bral:
- gretch limited falcon (ten bronzovej)
- suhr antique T NAMM 2009
- PRS McCarty 594 SC

A teď se mi fakt líbí ten Friedman shell pink strat, co tam máte... Mám dlouhodobě spadeno na Suhr Mateus Asato model v shell pink a tohle je víceméně identická kytara, jen víc vintage snímače, což mi vlastně vyhovuje. Tak uvažuju, co s tim, protože ta cena je celkem nastřelená vysoko, oproti třeba reverbu, kde tyhle identický kytary sou za 2k-2.2k eur.

Jinak s těma cenama - já je taky bral jako pevný a kdyby mi to neprozradil váš iniciativní brigádník, tak jsem vše kupoval za eshopovou cenu a nevyjednával nic.. :)
od: haakon
pro: Gandalf
26.11. 14:52
Ty se toho nebojíš:D Kolik máš kytar?
od: Gandalf
pro: haakon
26.11. 14:52
5, ty starší jsem povětšinou prodal...
od: angelripper
pro: Gandalf
28.11. 00:22
tyve, to je hodně dobrý skóre :) určitě ho kontaktuj napřímo, ceny jsou bezpochyby pevný, ale nějakej deal se dá ve většině případů vymyslet, hlavně v případě stálejch zákazníků...:)
od: angelripper
pro: Gandalf
28.11. 22:09
a vůbec, ukaž fotku všech, vůbec si to neumím představit dohromady.

od: haakon
pro: all
24.09. 21:17
Mám akustiku Furch. Mezi spodkem struny a hmatníkem kolem 12. pražce je asi půl cm mezera. Zahrát barré ve vyšších polohách je pro mě takřka nemožné. Měl bych se víc snažit a vytrpět si to, nebo můžu o pár mm zbrousit kobylkový plátek?:))
od: BroER
pro: haakon
24.09. 21:41
Dej si seřídit krk ke kytáři.
od: BroER
pro: BroER
24.09. 21:42
kytaráři* :)
od: Mleako
pro: haakon
24.09. 22:07
Nestačilo by přitáhnout výztuhu krku? Akustiky mají ten utahovací šroub schovanej v těle pod ozvučnou deskou.
od: haakon
pro: Mleako
25.09. 10:37
Pokud vím, výztuhou se ovlivňuje prohnutí krku, které se řeší, když ti někde drnčí struny. Výšku strun nad hmatníkem ovlivňuje především ta výška kobylky (respektive toho plátku).
od: haakon
pro: Mleako
28.09. 19:36
Tak jsem zbrousil plátek a dostal se na krásných 2,5 mm od spodku E2 k vršku dvanáctého pražce. Hned se hraje líp a nikde nic nedrnčí:)

Mimochodem, máte nějaký tip na hraní barré (obzvlášť typu A) ve vyšších polohách (7+ pražec) na akustice? Ať dělám, co dělám, nedaří se mi to hrát čistě, obzvlášť akordy typu maj7. Držíte (u typu A) prostředníček přes celý hmatník? Já se špičkou prstu dotýkám spodního E, abych ho tlumil. Je to blbost?
od: Gandalf
pro: haakon
28.09. 21:12
jakym prstem hraješ barré? A máš problém, že se tam se třema prstama nevejdeš (teď myslim na D G B)? nebo ti drnčí Ečko?
od: haakon
pro: Gandalf
29.09. 09:23
Ukazovákem, ten prostředníček výše byla chyba. Problémy mám dva: na D G B se sice vejdu, ale prst třeba na D mám tak daleko od pražce, že ta struna nezní moc dobře, a často se mi stává, že “otevřené” horní struny (většinou E a B) nezní vůbec, protože ukazovák musím dát oproti barré na nižších polohách naplocho (bříšky prstu na struny) a ne lehce našikmo, takže mám mnohem horší stisk. Proto si říkám, jestli to není pozicí a jestli bych i při hraní A barré neměl prst dát přes celý hmatník.
od: Gandalf
pro: haakon
29.09. 11:30
Aha, rozumím. Poradil bych následující:
1. Je klíčový mít vždy palec naproti prstu, co stiskává barré. Buduje to taky správný návyk toho, abys měl ruku a prsty vždy kolmo ke krku a palec naproti zezadu krku. Ten tlak chceš vyvíjet spíš tim, že krk stiskneš palcem zezadu a prstem, kterým hraješ barré, ne tím, že jen maximálně mačkáš barré prst proti pražcům.
2. Mně osobně vyhovuje u měnších barréček (tzn. třeba od A) mít barré prst pouze přes struny, který potřebuju a tlumit koncem tu, co nepotřebuju - tak jak to popisuješ.
3. vzhledem k tomu, že mám fakt velký ruce a moc ty táborákový tvary nehraju, tak já hraju třeba F dur (8. pražec barré na A) tak, že mám barré na 8. pražci chycený ukazováčkem a D G B mám chycený jako malý barré prsteníčkem. Pokud to člověk nacvičí, tak ti bude znít i Ečko dole, ale je to práce. Kažopádně to je podle mě nejjednodušší způsob, akorát to neni úplně by the book :)
4. barréčka od A někde ve třetině až polovině krku jsou nejjednodušší na umáčknutí, tak mi přijde divný, že s tim máš problém a třeba s F dur na 1. pražci problém nemáš. já bych si z toho udělal cvičení a zkoušel hejbat a hrát jen barréčka bez jinejch strun v rytmu, třeba 5. 7. 8. 7. pražec ve 4/4 na 100 BPM a všechny musí bejt čistý. Soustřeď se na to, aby se ti palec i ukazováček vždy hejbaly zároveň a byly furt naproti sobě, stisk generovat spíš z palce.
od: haakon
pro: Gandalf
29.09. 14:10
Díky za tipy!

1. Zkusím si na to dát pozor. To dělám nepochybně blbě.
3. Jo, klasický A dur tvary taky hraju takhle, jinak to podle mě snad ani nejde:) Problém je, když tam potřebuješ tu velkou septimu.
4. S F dur nemám problém, protože tam asi líp držím ten palec proti ukazováku (a ten nemusím mít naplocho na strunách). Ve vyšších polohách je podle mě problém s tím, že se tam hůr vejdu:)
od: Gandalf
pro: haakon
29.09. 20:57
3. velkou septimu myslíš maj7? S jakoukoliv septimou se tam vejdeš bez problému, protože už nemáš tři megaprsty na jednom minipražci, podle mě :)
Jak to tak poslouchám, tak mám pocit, že máš kytaru, resp. krk moc blízko vlastnímu tělu, dej si ji trochu tak, aby krk směřoval od tebe, to by mohlo pomoct s trablema s vyššíma barréčkama...
od: haakon
pro: Gandalf
30.09. 20:33
Zkouším hrát jednu skladbu, kde je Fsus2 (barré na 8. pražci) a to je pro mě kupodivu nejtěžší. Většinou mi nezní druhá struna, protože mi mrcha akorát vleze do prohlubně mezi bříšky prstu, jak mám v těch vyšších polohách ukazovák naplocho:D Možná pomůže, když ten prst dám přes celý hmatník, jinak už nevím.
od: Gandalf
pro: haakon
30.09. 21:01
chce to napolohovat tak, abys měl kloub na 2 vysokejch strunách. plus cvičit ty barréčka bez dalších prstů, jen plochý barréčka, posouvat a hrát a vychytávat to..
od: haakon
pro: Gandalf
30.09. 22:25
Problém je, že jen s tím ukazovákem mi to jde, ale jakmile hraju ty barré sus2 akordy, kde mi chybí prst na tercii, tak se to zesere:)
od: haakon
pro: Gandalf
09.11. 13:20
Ty vole, další smrťák, F9 (https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse2.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.omlsKY9nS00h-_2JpaxHvgAAAA%26pid%3DApi&f=1). Dokáže to někdo na akustice zahrát tak, aby mu dobře (nebo vůbec) zněla struna D? Je to v Julia od Beatles (ve skutečnosti G9, neb je to s kapem na druhém pražci), kde se jednotlivě zahrají všechny struny, takže není prostor pro chybu. Podle nahrávky mi přijde, že to není pořádně schopen zahrát ani Lennon:D
od: Gandalf
pro: haakon
09.11. 16:45
No, to je dobrej voicing, dokonce je to i pravdivej název toho akordu, protože tam je ta 7 i 9 :)

Primárně bych cvičil nejdřív G7 bez tý devitky nahoře aby ti to znělo úplně spolehlivě bez tý tenze, tzn 353433. Pak bych cvičil ten akord s tenzí bez toniky, tzn. x53435 s tím, že barré ukazováčkem budeš držet pouze od struny D k B. Pak si můžeš jako další přískok zkusit, pokud jsi typ, co má rád palec zeshora hmatníku, tak chytit toniku palcem a zbytek prstama s malym barré :)

Ale je to těžkej voicing a chce to pouze trénovat, trénovat a časem si tu sílu v ruce vybuduješ.

od: roorybacky
pro: all
07.11. 15:51
https://kytary.cz/epiphone-sg-muse-radio-blue-metallic/HN216334/

Nádhera^2 a navíc ještě s takovou slevou. Bohužel už ale mám elektriky dvě, tudíž si sám před sebou tu potřebu koupit ještě jednu další prostě neobhájim - a to především proto, že žádnou takovou potřebu vlastně ani nemám - "pouze" tu kytaru extrémně chci :(

od: Gandalf
pro: all
24.10. 20:07
znáte nějaký dobrý zdroje/aplikace/stránky na backing tracky? dík

od: vrennatic
pro: all
05.10. 15:00
Kickstarter je dobra vec, ale vodsud posud jako:

https://www.kickstarter.com/projects/stevegadlin/the-fart-pedal
od: roorybacky
pro: vrennatic
05.10. 15:15
Tyvole a na takovouhle sračku se už vybralo skoro milion korun? That destroys my faith in humanity.

od: Gandalf
pro: all
09.05. 21:43
Máte tu někdo axe fx, helix, quad cortex, kemper, příp. nějakej software, přes kterej hrajete? Zkušenosti?
Já v poslední době (letech..) skoro nehraju a je to primárně kvůli nepohodlnosti, resp. inconvenience tradičního řešení lampovej amp+pedalboard a integrovat to celý víc nějak s PC asi bude ta správná cesta.
od: Kosmic
pro: Gandalf
09.05. 21:58
MŃemám ani jedno ale v kapele jsem s dvěma kytaristy. Jeden má kempra a druhý axe (oba to "pedal board" provedeni). Jeden ze dvou duvodu proc si to oba poridili bylo pohodlnost hrani doma (druhe byla pohodlnost pri tahani veci live).

Oba jsou s tim spokojeni ale oba tvrdi ze ackoliv u toho stravili vysoke desitky hodin tak rozhodne neumeji vytvorit takovy zvuk jaky by to bylo schopno vytahnout vs jaky zvuk chteji.

Ja osobne budu v ramci par mesicu taky resit domaci hrani a nahravani a ackoliv mam doma lampovej amp + reprak tak tuto variantu jsem osobne zavrhl a budu hrat pres zvukovku + monitory
od: Gandalf
pro: Kosmic
09.05. 22:37
jo, paralýzy z moc možností se bojim taky.. Ostatně s tim mám problém i když mám 3 kanálový kombo a víc než 2 pedály, co mají víc jak 2 potenciometry :D Ale spoléhám na to, že si koupim nějaký preset packs od renomovanejch tvůrců a najdu tam zvuky oblíbenejch kytaristů. Primárně teda ty zkreslený, s clean nemám problém si vytvořit takový, co se mi fakt líbí.
od: Mleako
pro: Gandalf
09.05. 22:46
Já mám na domácí hraní akorát Scarlett Solo a Guitar Rig. Zvuk nic moc, ale stálo to pár korun :D
od: Gandalf
pro: Mleako
17.09. 17:31
Hmm, jaký máš zkušenosti nebo jak řešíš balancing hlasitosti když přehazuješ kytary, co mají drastický rozdílný output snímačků?

Já jsem si před pár tejdnama koupil taky nějakej scarlett interface (jde do toho kytara skrz strymon iridium) a vzhledem k tomu, že tam vedu stereo zvuk, tak vždy když změnim kytaru (např. z extrémně low output gretsche na hodně hot PRS), tak musim měnit input volume pro L+R separátně.

Přes ten interface mi hraje do studio monitorů i PC, který má pořád konstantní hlasitost, tak to je takovej debilní fiddling se hlasitostma, vždy když si vzpomenu, že chci hrát na jinou kytaru, tzn. každej den asi tak 4x....

od: maxa
pro: all
07.09. 14:23
Hudba jde mimo me, tak se tu s dovolenim zeptam... Otec chce koupit gramofon pro obcasne pouziti. Potřebuje rychlost 78, protože vetšina jeho desek pamatuje jeste komunismus. Je v nizsi cenove kategorii (cca do 5k) nejaky model, ktery byste doporucili, nebo je to vsechno stejne a je to jedno?
Nasel si tento sencor, ale zase nechci kupovat neco, co se za rok rozpadne a vyhodi do sberu.
https://www.alza.cz/sencor-stt-212u-d5673197.htm
od: mightning
pro: maxa
07.09. 15:07
myslim, ze vsechny stroje tohohle typu budou stat podobne za picu. jeste nidky jsem se nesetkal s podobnym gramofonem (neco z alzy do par tisic, casto radoby retro vzhled, zabudovany reprak), ktery by me absolutne nesral. vzdycky to lidi koupi prave nekomu k vanocum nebo tak neco a pak jsou vsichni akorat nasrani. ja bych ti doporucil stvit se v brne na josefkse v e-pasazi v hifi bazaru a zkusit se poradit s borcem tam. treba by ti do 5k neco stareho vybral. ja se v tech gramofonech na 78 otacek nevyznam, hadam ze na selakove desky budou potrebovat i jinou prenosku nez na novejsi vinyly. pak jeste zalezi, jestli ma otec nejake repro a zesilovac, nebo potrebuje tohle allinone reseni, pak bych asi vzal nejakou tuhle random mrdku, hrat to bude napicu, ale kdyz se za rok rozpadne tak ji aspon muzes reklamovat
od: mightning
pro: maxa
07.09. 15:24
jinak teda kdyz uz takhle neco noveho, tak bych se asi dival po znacce lenco
od: Oneiros
pro: maxa
11.09. 21:46
ja ted shanim gramofon pro matku (nebo spis cekam uz 2 mesice, az bude to co chci skladem) a jak tak projizdim, tak treba tuhle AT je povedenej a umi 78. ale potrebujes repro, treba aktivni, ma ale vestaveny predzesilovac
https://www.thomann.de/cz/audio_technica_at_lp120x_usb_silver.htm?glp=1

od: Gandalf
pro: all
20.08. 16:15
Nechce někdo Hughes&Kettner Tubemeister 36? Je to lampový tříkanálový kombo se zabudovanou brzdou, takže se dá provozovat na 36W, 18W, 5W a 1W. Má to poměrně moderní zvuk, super čistej clean kanál a dostatek zkreslení na metal, reverb...
Stálo mě asi tak 25k-30k, dám za 12k

od: Gandalf
pro: all
31.07. 18:36
Nedělal jste tady někdo výlety do cool kytarovejch obchodů? Jakože třeba thomann, pro music tools, station music v německu? Nebo třeba andertons?
od: mightning
pro: Gandalf
01.08. 14:23
ja ne. v berline jsem se akorat vicemene nahodou vmotal do justmusic storu, ale tma jse mstravil vetsinu casu hranim na korg wavedrum global edition a z kytar si tam nic nepamatuju

od: Luka Brasi
pro: all
02.06. 22:12
Budu si kupovat španělku... Chtěl bych, aby byla vyříznutá. Kolik bych mohl investovat ještě zvažuji... Nějaké rady a typy? Vyhlídnul jsem si několik kousků od Alhambry.
od: tsu
pro: Luka Brasi
03.06. 11:35
chvilku jsem váhal, jestli nejsem v místnosti Holky a vše o nich...
od: mightning
pro: tsu
03.06. 11:41
co by tam znamenalo, ze je vyriznuta? ehm... no radsi nic :)
od: Luka Brasi
pro: mightning
04.06. 11:54
Doufal jsem, že když se vyhnu termínu "vykousnutá" tak dostanu konstruktivní odpověď.
od: mightning
pro: Luka Brasi
04.06. 12:20
ja bych rad pomohl, ale bohuzel se ve spanelkach vubec nevyznam. zkus hudebniforum.cz
od: Mleako
pro: Luka Brasi
04.06. 13:46
Tím vyříznutá myslíš vyříznutá u krku, aby ses dostal k vyšším pražcům, right? Záleží hodně, kolik do toho chceš vrazit. A nejjednodušší je vždycky zajít do obchodu a vlastnoručně si tam něco osahat a poslechnout.
Kytary, pedalboardy, bicí a ukulele
Vytvořeno16. května 2020 0:09
AutorJeelwert
Moderátorblackfox