místnost: Filmy - vaše hodnocení, kritika, tipy na zajimavé filmy

od: Black.Tulip
pro: all
10.04. 20:04
Tak jsem teda byl v Theater Deluxe na Čerňáku, obraz teda byl špičkovej, ale zvuk mi moc nepřišel, jako by to bylo zbytečně potichu? To mi přišel taky Dolby Atmos na Chodově lepší. Vzhledem k tomu, že imax stojí stejně, tak bezpečně vede imax. A to kino na Chodově zas tak špatný není a vyjde o kilo míň. Takže dycinky imax, když už se prásknout přes kapsu.
od: noximo
pro: Black.Tulip
10.04. 20:12
Film předpokládám dobrý, poctivých 7/10, zajdeš ještě jednou, ale pak po sedmé během měsíce už to vidět nepotřebuješ :)
od: Black.Tulip
pro: noximo
10.04. 20:17
Bylo to popáté a už to nikdy nechci vidět. Arrakis is so beautiful when the sun is low. Ale jako dost cením věty nebo scény, který zazněly nebo byly zobrazený dvakrát, ať už jen ve dvojce, tak předtím v jedničce. Ještě si musím sehnat hadičky do nosu a pak budu a nasazenou kapucí a dlouhým pláštěm chodit slowmo po Praze.
od: noximo
pro: Black.Tulip
10.04. 20:57
To jsem dobře trefil :)
Ale uvědomuješ si, že je to už dostupné ke stažení a bylo by tak vhodné vyzkoušet, na které televizi to vypadá nejlíp?
od: Black.Tulip
pro: noximo
10.04. 21:04
Jj viděl jsem to na torrentech, ale společenský tlak od Gandalfa a Cobry mě donutil jít na Čerňák. Jsem obětí score šikany. Je to film na kina. Na televizi tu je specialista Dark a Pitris.
od: Dark
pro: Black.Tulip
10.04. 21:06
Já hlavně už nikdy znova nenaběhnu na to, že bych se šel podívat na film do nějakýho old-school hipster kina jako Bio Oko, kde si sice člověk může dát k filmu pivo, ale musí sedět buď na plážovym lehátku nebo na dřevěnejch sedačkách z osmdesátých let. V těhle podmínkách jsem viděl první díl, protože mě tam dotáhl kamarád a dát si pivo k filmu akorát způsobilo, že jsem na třetí akt čuměl se zkříženejma nohama, což ani trošku nepomáhalo bolesti zad z tý strašný sedačky. A to jsem ani nevěděl, že part one byla v kině exkluzivně jenom asi dva tejdny a pak šla na streaming. Hned bych si k tomu radši lehnul do postele k televizi, kde můžu chlastat cokoliv a má to lepší barvy než jejich stoletej projektor.
od: Dark
pro: Black.Tulip
10.04. 21:10
heh, předchozí post jsem napsal předtim, než jsi mě zmínil. Na dobrý velký televizi je to samozřejmě ve všech směrech lepší než v kině. Žádný kino nikdy nebude mít tak dobrý barvy a kontrast jako dobrá OLEDka a jakožto úchyl na high framerate (There are dozens of us!) se mi v podstatě nikdy žádný kino nevyrovná zážitku doma. Do kina chodim jenom kvůli tomu, že některý věci chci prostě vidět brzo, jinak by mě mezi ty smradlavý ukecaný vytlemený existence nikdo nevytáh... Jo a zvuk zase tak něřešim, mam nějaký 5.1 Sony repráky a naprosto mi to vyhovuje a stejně na většinu věcí čumim se sluchátkama, protože ty mi taky úplně bohatě stačej.
od: Cobra
pro: Black.Tulip
11.04. 05:20
Mě ten zvuk taky přišel že je možná občas až zbytečně tichý resp že bych čekal od vilneuvea nějaké scény kdy bude vibrovat celý sál - takže říkáš že za to mohlo to tdl ?
Ale jako zase v porovnání s tím když třeba ve Slováci u obyč antmana nebo Spidermana každá druhá scéna rvala uši tak na normální "nevilneuve" filmy by to mohlo být fajn
od: Cobra
pro: Black.Tulip
11.04. 05:23
Jakože jsem ve Slováci a tuším ještě jednom kině říkal normálne obsluze jestli se neposrali když v den premiéry i z dialogu bolely uši - o týden později jsem byl na jiném filmu a schválně sem tam na pár minut vlezl a mám dojem že už to bylo trošku víc ok
od: Black.Tulip
pro: Cobra
11.04. 08:07
To bych čekal nějakou plošnou standardizaci na ten Dolby Atmos, že to bude tak nějak srovnatelný no :)).. Užil by sis to víc v jiných kinech, úplně jiný pocit. Ne že by nebylo něco vyloženě slyšet, ale když lítaly ornitoptéry nebo cokoliv, v TDL efekt nula, jinde to hezky vibrovalo a rámusilo.
od: Cobra
pro: Black.Tulip
11.04. 10:39
Jinak teda podle nějakých článku tam mají mít právě nejlepší Atmos v republice tak nevím no 😅

od: woyta
pro: all
10.04. 22:09
https://www.youtube.com/watch?v=UD3ORIHAfes

joker pokracovani, evidentne to asi bude fakt muzikal?
od: vrennatic
pro: woyta
10.04. 22:29
Nemám ponětí, jak to může být propojeno s prvním dílem, ale takhle sama o sobě se mi ta idea zamlouvá
od: LukKe
pro: woyta
10.04. 22:38
Director Todd Phillips said it isn't a musical, as had been rumoured, but that music is "an essential element".

od: Black.Tulip
pro: all
08.04. 23:15
sound of noise

druhá scéna filmu: jede ženská v dodávce. začne znít hudba. slyšíme rádio? hahá! houby. paní dává metronom na palubovku, má v zadní části bubeníka, ten tam jede bomby podle toho, jak jede auto. pak ta ženská najíždí na čáry, šlape na plyn, to dělá další zvukový efekty. tvle to je geniální todleto

když jsem dnes 2x do googlu dával název filmu, tak jsem vždycky míslo noise psal noice :))... povinnost vidět, mohlo to bejt i lepší, ale nemůžete chtít všechno
od: zila
pro: Black.Tulip
09.04. 07:36
Jako mohla by to být hodně zábavná žánrovka. Píšu si.
od: vrennatic
pro: Black.Tulip
09.04. 10:30
Jsem si prvně myslel, že píšeš o Sound of Metal a byl z toho zmatený, protože taková scéna tam nebyla, ale teoreticky by mohla :)
od: angelripper
pro: vrennatic
09.04. 10:30
same :)
od: Black.Tulip
pro: zila
09.04. 13:28
Kupodivu to funguje jako film dost dobře, není to jako nějakej krátkej film na YouTube, jsou tam takový 4 hlavní hudební segmenty a zápletka... Nicméně nějak si úplně nedovedu představit, jak to bylo napsaný ve scénáři, muselo to dát dost práce no. Ani jsem se necítil nějak alternativně, bylo to fajn fajnový.

od: LukKe
pro: all
08.04. 19:34
https://www.youtube.com/watch?v=y0uS3t6nFgY

maxxxine, opet solid a24 trailer :) ty 80s sou proste vdecny
od: angelripper
pro: LukKe
09.04. 10:31
chtěl jsem napsat, že to vypadá až přehnaně přízemně, ale posledních pár vteřin to zachránilo :) těším se velmi, pearl byla naprosto perfektní.

od: Scott
pro: all
05.04. 15:36
Monkey man je dobry film.

Dev Patel napsal, zreziroval. zahral. Na toze to je debut, tak je videt ze vi co dela.
Jasne, akce je z duvodu maleho rozpoctu roztresena, obcas neprehledna. Nektere sceny jsou vykradacky. Ale dohromady to tak nejak funguje. Vizual za ty penize super, hudebni doprovod na jednicku, az mi skubaly koutky jak jsem si lebedil. Konec mozna takovy meh, ale i tak spokojenost. 6/10 az 9/10, zalezi na vasi krevni skupine
od: angelripper
pro: Scott
05.04. 15:58
omg, sorry, měl jsem ten post rozepsanej asi dvě hodiny :)) ale aspoň je vidět, že se shodneme.

od: angelripper
pro: all
20.02. 08:16
https://www.csfd.cz/film/1024249-dvojnik/recenze/

velmi doporučuju, není to sice taková pecka, jako režisérův předchozí film (the art of self defense), ale bizár je to teda kvalitní :) je to na netflixu, podle generickýho názvu/náhledovýho obrázku bych to jednoznačně přehlídnul.
od: angelripper
pro: angelripper
28.02. 10:50
občas si tu něco po tulipovsku odložím, a začnu hned filmem, kterej tu tulip už zmiňoval v rámci quentin dupieux maratonu

https://www.csfd.cz/film/631603-jelenice/recenze/

příběh o muži středního věku, kterej je zmítán okolnostmi, a vytvoří si proto hlubokej vztah se svojí bundou, která si přeje bejt jedinou bundou na světě a nutí ho dělat věci. pohoda. jak mi třeba rubber připadala geniální nápadem, ale provedení pokulhávalo, tak tady je scénář stejně jednoduchej, ale je vyloženě radost to sledovat, protože nikdy nevíte, kam vás film dál zavede. baví mě ta svoboda, že je možný natočit podobnou ptákovinu, která ale s dostatečnou zásobou talentu zázračným způsobem náramně funguje. čirá radost :)
od: Black.Tulip
pro: angelripper
28.02. 10:54
Dovedeš to mnohem líp recenzovat no :)). Měl jsem po zhlédnutí chuť si koupit rukavice z jelena, ale odolal jsem. Film jelenářských židozednářů za účelem zvýšení prodeje výrobků z jelení kůže.
od: angelripper
pro: Black.Tulip
28.02. 10:59
jako to postupný sbírání dalších jelenicovejch kusů garderóby mě pokaždý spolehlivě rozesmálo, stejně jako ty "to je kurva styl" hlášky :)) vlastně se mi strašně líbilo, jak se to celý přiznaně odehrávalo ve světě, kterej by teoreticky moh bejt realitou, ale rozhodně realitou nebyl :)
od: angelripper
pro: angelripper
01.03. 10:11
https://www.csfd.cz/film/10562-prani-smrti-3/recenze/

jedničku a dvojku jsem poprvý pořádně viděl až nedávno (když teda nepočítám nějaký úryvky v devadesátkách na nově nebo letmý zhlédnutí na kazetě, ale nějaká srdcovka to rozhodně nebyla - proč by člověk koukal na death wish, když se může po šedesátý osmý podívat na komando, žejo). jednička na mě udělala překvapivě docela dojem, je to relativně funkční revenge béčko, ve kterým charles bronson hraje hispánskýho architekta paula kerseyho, kterýmu random gang vyvraždí/znásilní rodinu, načež se bronson vydává na cestu pomsty a projíždí krajinou jako psanec, který lový psance, jako lovec lidí, odpadlík. ehm, pardon. dvojka je v podstatě o tom samým, rozdíl je akorát v tom, že bronsonovi vyvraždí a znásilní manželku/dceru/přítelkyni/služku/psa v los angeles místo v new yorku, pořád to ale docela drží pohromadě.

no ale trojka, to je něco. jsme zpátky v new yorku, kterej vypadá jako apocalyptic wasteland z mad maxe - první vražda nastane asi po dvou minutách, kdy se náš oblíbenej hlavní hrdina bůhví proč rozhodne navštívit přítele z války, kterýho asi třicet let neviděl. kamaráda samozřejmě pár vteřin předtím napadnou členové gangu s pomalovanýma obličejema, okradou ho a zabijou (a překvapivě neznásilní, ale to si ještě užijeme dostatečně), před smrtí ale ještě stihne bronsonovi utrousit posledních pár slov. celou sérii obecně provází hercule poirot/jessica fletcher paradox - kde se dotyčná osoba objeví, tam okamžitě někdo umře, bronson to ale ještě dokázal povýšit tím, že danou smrt považuje za dostatečný alibi pro vyvraždení poloviny tamního obyvatelstva. no, domů bych si je rozhodně nepozval.

ten film je úplně šílenej - šílená kamera, šílená synťáková/funky hudba (jimmy page!), totálně neexistující scénář, hořící důchodci. bronson napřed v boji se zločinem využívá lokálních zdrojů, takže nejsme ochuzený o důmyslný pasti jako ze "sám doma", pak mu to ale nestačí, tak si pro genocidu v místním hoodu začne objednávat zbraně poštou - při jedný návštěvě místní pobočky zásilkovny mu mimochodem zabijou o třicet let mladší přítelkyni, která se do něj okamžitě zamilovala poté, co ho asi na pět vteřin viděla za mřížema v místní věznici. pak samozřejmě all hell breaks loose, na scénu přijdou těžký zbraně, místní obyvatelé se sjednotí proti gangsterům a poslední epickou patnáctiminutovku jsem se snad nepřestal smát ani na chvilku - this is cinema!

velmi doporučuju, pokud byste ale na tohle dílo neměli nervy, čas nebo odvahu, doporučuju aspoň sestřih z RLM, kterej asi bohatě stačí :)) 13:05 - 32:35

https://youtu.be/fgbPUHfBJA0?si=-u6Hk17uJh1_vZ7P&t=785

v rámci doplnění znalostí jsem se ale podíval i na remake/reimaginaci první dílu z roku 2018 od eliho rotha, kde místo hispánskýho architekta paula kerseyho figuruje bruce willis jako chirurg paul kersey (což se na cestě pomsty jako povolání hodí přece jenom podstatně víc, a taky je to několikrát efektně využito). a zcela nečekaně je to celkem fajn komorní akčňák, hodnotím 3/5 jžáků :)
od: angelripper
pro: angelripper
05.04. 15:57
https://www.csfd.cz/film/1017029-opici-muz/recenze/

třikrát hurá, film, na kterej můžete jít reálně do kina! od očekávanýho akčňáku od deva patela jsem si sliboval hodně, ale vlastně moc netuším proč - neexistuje snad míň pravděpodobnej akční hrdina, než tenhle milionář z chatrče. ten film má spoustu elementů, který mi úplně nesedly (klasická revenge story, indická mytologie, spirituální dialogy a další relativně hluchý místa), příběh nedává smysl a scénáristicky je to taky slabota, ale jako celek překvapivě velmi dobře funguje a má srdíčko jako máloco. i těma pseudonegativníma elementama mi neustále připomínal všechny ty cheesy akčňáky, který jsme kdysi milovali - hlavní roli by v evropským settingu moh z fleku zastat van damme (no, on ji už v podstatě zastal v pár let starým the bouncer), ale byla by to škoda, protože patel umí hrát o dost líp, přičemž akční složku, která je správně křupavá, mu člověk taky bez problému věří. je to samozřejmě mnohem míň grandiózní než posledni (předposlední/předpředposlední/...) john wick, ale bavilo mě to výrazně víc. a strašně se mi líbila kamera! radši se teda nekoukám na rozpočet a tržby, páč tak nějak tuším, že si to na sebe bohužel nevydělá.

od: Black.Tulip
pro: all
05.04. 14:18
https://www.stream.cz/sluzba/aerofilms
TIL epes dánská krimi série: žena v kleci - zabijáci - vzkaz v láhvi - složka 64, je tady, tak si někdo můžete streamnout maraton v původním znění s titulky no, noice
od: LukKe
pro: Black.Tulip
05.04. 14:21
Viděl jsem, ujde

od: Black.Tulip
pro: all
02.04. 15:26
https://www.idnes.cz/kultura/aktuality/csfd-kinobox-zaloba.A240402_150054_domaci_mul
Kinobox nabídl svým uživatelům, kteří mají účet i u ČSFD, aby své recenze a hodnocení, která za uplynulých více než 20 let zveřejnili na stránkách konkurence, dali i na web Kinoboxu. A spustil aplikaci, jejímž prostřednictvím uživatelé mohli požádat ČSFD o předání svých dat do Kinoboxu s tím, že recenze jsou jejich vlastním dílem, a tedy jejich osobními daty.

Wtf :)
od: Black.Tulip
pro: Black.Tulip
02.04. 15:28
Ne, že by to nedávalo smysl, ale takhle profi udělaný to je prostě takový divný :))
od: zila
pro: Black.Tulip
02.04. 16:11
Jako pokud je to legální, tak se na to asi nedá nic říct, ale lehké zmrdstvo to je teda. O tom žádná. Já teda používám oboje, takže mé sympatie nejsou nakloněny ani jedné straně.
od: iassai
pro: Black.Tulip
02.04. 20:43
ja na tom nevidim zadny problem.
od: Mleako
pro: Black.Tulip
02.04. 21:42
Jsem do teď netušil, že Kinobox má nějakej web. Myslel jsem, že to dávno umřelo spolu s televizním pořadem :)
od: Jay Zak
pro: Mleako
03.04. 17:14
jak tam nastoupil Kamil Fila jako šéfredaktor, začal do toho víc šlapat

od: BroER
pro: all
30.03. 23:45
Na co do kina? Kung Fu Panda 4, Wish nebo Migration? Chceme tam vzít naší nejmenší tříletou. Momentálně jí nejvíc baví Minioni.
od: zila
pro: BroER
31.03. 10:27
Ten Kung-Fu Panda prý neurazí, tj. sázka celkem na jistotu. Na Migration jsem viděl trailer a nevypadalo to úplně zle. Tady jde spíš o to, co přežiješ ty:)
od: Cobra
pro: BroER
31.03. 14:59
Pustil bych jim na netflixu sing a sing2 :D
Je tam spousta zvířátek ale i spousta songů co se dají přežít a pobaví to i dospělého :D

od: Kosmic
pro: all
31.03. 03:03
Manzele Stodolovi.

Ten film je dobre udelanej ... a popravde mi z nej bylo docela mizerne. Ja na tohle moc nejsem ale pritelkyne je na nasilniky docela ujeta a chtela na to jit. Jestli Vas tahle tematika zajima tak doporucuju.
od: Black.Tulip
pro: Kosmic
31.03. 09:21
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10993853591-legendy-kriminalistiky/314292320090001/
a kdyby chtěl někdo manželé stodolovi z wishe, tak je tady o nich 2x 30 minut dokument no, autentický záběry, kriminalisti, místa
Filmy - vaše hodnocení, kritika, tipy na zajimavé filmy
Vytvořeno26. prosince 2015 18:47
Autornoximo
Moderátornoximo