místnost: Filmy - vaše hodnocení, kritika, tipy na zajimavé filmy

od: LukKe
pro: all
21.03. 23:48
https://www.youtube.com/watch?v=pU8-7BX9uxs&feature=youtu.be

JW3
mark dacascos a cecep arif rahman a yayan ruhian z raidu 2.. hypeee
od: guy.freeman
pro: LukKe
23.03. 11:13
ooooooooooooooooo

od: LukKe
pro: all
21.03. 23:30
febio zatim 2 trefy ze 2:
pad americkeho imperia - pekne komedialni drama nejen o tom, jak vyprat par spinavych mega, ke kterym nahodou prijdete.. to nas bavilo dost
aniara - dustojne provedene svedske scifi, ktere je teda solidni depka :)) tam se naopak nikdo moc nezasmeje, tvurci rozhodne divaka nesetri.. takovy real deal passengers temer

oboje bych dal tak 3,5-4/5

od: Neod
pro: all
17.03. 14:01
vcera Aquaman. no, ani jsem to nedokoukal...
od: LukKe
pro: Neod
17.03. 14:17
videl jsem, ze to vyslo a ani se mi to nechtelo stahovat, no :)
od: Pink
pro: Neod
17.03. 20:11
já se na to koukal kvůli Amber :)
od: Alibaba
pro: Neod
18.03. 10:38
Chtěl jsem na to kouknout u večeře, ale hned jak jsem dojedl, tj. kolem 30%, tak už jsem to nedal. Strašná nuda.
od: Cobra
pro: Neod
20.03. 19:25
ja se v kine docela dobre bavil, ale koukat na to pak znovu doma uz se mi nejak vubec nechce
od: Oneiros
pro: Cobra
21.03. 01:02
Ja ae v kine taky bavil. A stahovat se mi to moc nechce, na doma to nebude mit spravnou atmosferu. Ale tuhle me pobavil honest trailer. Celkem to sedi :o))
https://youtu.be/ltX3WHGaTDY
od: ATtI
pro: Oneiros
21.03. 12:05
honest trailer je parádní :D
od: Pink
pro: Oneiros
21.03. 21:09
lol ta chobotnice
od: Cobra
pro: Oneiros
21.03. 21:58
holy shit to je skvely :D

no ja mam takovy dojem ze kdyz si to sam pustim, tak si z toho udelam takovy 30 min sestrih nejzabavnejsich scen spis nez na to koukat cele v kuse no

od: Guzo
pro: all
20.03. 14:52
Once Upon a Time in Hollywood

https://www.youtube.com/watch?v=Scf8nIJCvs4
od: dew
pro: Guzo
20.03. 15:06
trailer tells me nothing
od: dew
pro: Guzo
20.03. 15:06
jako srsly, tenhle trailer je skoro tak informativni jako ten k coenovic hail caesar. takze uhhh.
od: noximo
pro: dew
20.03. 15:10
Detto, ale je to teprve teaser, takže od těch toho moc nečekám.

od: LukKe
pro: all
20.03. 01:44
https://paleofuture.gizmodo.com/this-fun-fact-will-change-the-way-you-watch-the-movie-a-1833374894

heh, tohle jsem nevedel.. predloha, kterou skoro 1:1 obslehlo pripoutejte se, prosim
od: zila
pro: LukKe
20.03. 08:44
Roger!
od: dew
pro: LukKe
20.03. 09:40
ja jsem to vedel!!! uz asi tri tydny, protoze o tom mluvili RLM v retrospekci top secret
https://www.youtube.com/watch?v=pVC5n6hYTFY
od: PiTRiS
pro: LukKe
20.03. 09:44
lol, nice :D tehle film jsem naprosot miloval jako malý, možná čas si ho znova pustit :)
od: noximo
pro: dew
20.03. 09:45
Já to věděl, protože jsem to kdysi viděl v nějakém z těch watchmojo top10 na youtube. Ne, že bych se tím chlubil tedy...

od: Cruan
pro: all
15.03. 20:33
Tak Strážce galaxie 3 nakonec natočí Gunn..
od: dew
pro: Cruan
15.03. 20:53
hehh
od: noximo
pro: Cruan
15.03. 21:37
Bude dělat jak to, tak i Suicide Squad, cool!
od: BroER
pro: Cruan
16.03. 18:24
:D
od: Jay Zak
pro: Cruan
16.03. 21:53
tyvole, věci se dějí. VuKml. pryč, Gunn back. Nice!
od: panta
pro: Jay Zak
17.03. 00:03
od: Jay Zak
pro: panta
17.03. 00:04
a natáčí i Woody Allen. život je krásný.
od: Jay Zak
pro: panta
17.03. 00:10
*tedy bude.

od: Mr. M
pro: all
15.03. 22:27
to nas zase jednou ceka posusnanicko :D

https://www.youtube.com/watch?v=bkhXSLmRbiE
od: bigfutus
pro: Mr. M
16.03. 06:18
Direct to video, takze odpovedajuca kvalita.
od: Grahf
pro: Mr. M
16.03. 09:33
stronk woman
od: Black.Tulip
pro: Mr. M
16.03. 11:19
ty megabouchačky :))
od: panta
pro: Mr. M
16.03. 13:24
wtf :D
od: Vilda
pro: Mr. M
16.03. 13:40
the hell!? :D
od: dew
pro: Mr. M
16.03. 13:50
ten film existuje jen proto, aby si universal udrzel prava na francizu. tzn. neco jako amazing spider-man od sony, ale s jeste mensim usilim, protoze lol filmy podle videoher.

od: noximo
pro: all
10.03. 13:35
Tak jsem neodolal a pustil si The Wandering Earth aka čínské Jádro. No a samozřejmě to byla ultimátní hloupost a tak sem rovnou sepíšu celý děj.

Pamatujte, že každá situace je prezentována s maximem patosu a všichni mluví jak roboti.

Hned na začátku je vysvětleno, že Slunce se má do sto let rozšířit až k Zemi a proto je potřeba se spakovat a odletět. Takže se Země spojí pod jednu vládu a postaví deset tisíc pohonů (a pod každým město) a asi tisíc silnějších stabilizačních pohonů kolem rovníku (a pohání je kamení). S tím odfrčí směr Alpha Centauri. Před Zemí ještě pluje vesmírná stanice, která má za úkol zkoumat cestu a je na ní otec hlavního hrdiny, který se má zítra, po patnácti letech, vrátit na Zem. Stanici řídí AI s červeným senzorem.

Anyway, hlavní hrdina je 19 letý rebel, nesnáší svého otce za to, že ho před těmi patnácti lety opustil a spolu se svoji mladší sestrou (o které jsem tak 40 minut myslel, že je to jeho holka) utečou na povrch s tím, že on už se nevrátí a bude žít v nějakém jiném podzemním městě.
Celý povrch je zmrzlý, což jsem moc nepochopil, protože tahle část je nonstop natočená ke Slunci.
Ukradnou nějaký náklaďák, ale po chvíle je zastaví a zatkne policie. V base poznají napůl číňana napůl australana, který měl asi být humorný sidekick, ale neříká nic vtipného, jen se tváří jako idiot. Jejich děda pro ně přijde, ale je zatknut za úplatky.

Mezitím na stanici Otec oslavuje odchod a od Rusa dostane vodku. V tom ale, o ou, Jupiter má výkyv v gravitaci a začne přitahovat Zemi, která ho měla těsně minout a slingshotnout se od něj. Gravitační výkyv vyřadí skoro všechny ty super motory, takže průser je dvojnásobný. Je pouze 36 hodin na to je všechny nahodit. AI s červeným okem celé posádce vesmírné stanice nařídí jít nouzově spát.

Naši hrdinové se dostanou z vězení, protože celou planetou otřásají zemětřesení. Znovu ukradnou náklaďák a začnou ujíždět destrukci a chvílema i přestane fungovat gravitace z nějakého důvodu. Po chvíli je zastaví vojenská jednotka a zrekrutuje je. Musí dopravit lighter core (asi něco jako svíčka pro ty supermotory) do Hangzou. Proč ta svíčka nebyla uskladněná přímo u toho motoru, kdo ví... Jo a je to poslední svíčka a jediná naděje pro Hangzou (a potencionálně asi celou planetu). Mezitím se dozvíme, že Otec nechal umřít Rebelovu matku, protože byla smrtelně nemocná a stejně by umřela, ale takhle její místo v podzemí mohl zaujmout Děda.
Při průjezdu Šanghají narazí na problémy (protože se pohybují tektonické desky), pár lidí asi umře a zbytek se muší pěšky dostat na vrcholek mrakodrapu a z něj na ledovec vedle. U výtahu se pohádají, protože rebel chce hlavně ochránit životy své rodiny a nějaká svíčka ho nezajímá a kapitán naopak za každou cenu chrání svíčku, ale svolí a výtahem jako první jedou nepotřební lidi. To se samo posere, všichni málem zařvou. Většina se sice dostane nahoru, ale děda musí být zachráněn hrdinskou obětí... někoho. Nevím, kdo to byl, vůbec mi počet postav přišel dost proměnlivý. Anyway, všichni jsou na vrchu, jen děda je o x pater níž v tom zmrzlém mrakodrapu. A o ou, má jen 7% vzduchu (vzduch přitom nikdy předtím a ani potom není pro nikoho jiného problém). Rebel se naštve, že kapitán nechce dědu zachránit, děda má najednou jen 1% vzduchu a umře (btw, nevšiml jsem si, že byl měl nějak protrhnutý oblek /ale celý film je nepřehledně sestříhaný, tak mi to třeba uniklo/, nikdo nemá žádné nádoby na kyslík a na konci tam vlastně dokonce chodí všichni bez helem. Asi stáří). Předtím si ale vzpomene, že ta sestra je nalezenec, kterého našel v moři a adoptoval.

Anyway, rebel, sestra a poločíňan (tak mu říkají přímo ve filmu) si jdou po svých a vojáci táhnou těch snad sto kilometrů tu svíčku (což je koule o průměru tak dva metry) růčo, ale věří si, že to dají za tři hodiny.

Mezitím se Otec chystá ke stázi, ale chce zavolat svému synovi, tak tu stázi sabotuje. Když se probudí, tak HAL, tedy vlastně zcela jiná AI s rudým senzorem, probudí dva další, aby ho do té stáze vrátili. Jeden z nich se převalí na bok a znovu usne, druhý je ten Rus, co je jeho kamarád. Otec mu oznámí, že NeHAL unesl stanici a dezertoval a že s tím musí něco udělat. Tak se vydají do vesmíru na space walk.

Rebelova skupina najde spadlé letadlo (protože Jupiter vysál ze země atmosféru, tak všechna letadla popadala) a v něm mladého génia. Ten jim řekne, že byli na cestě do Indonésie s další (poslední) svíčkou. Mezitím zavolá kapitán, že Hangzou ohrožuje magma a bez svíčky nepřežije (???), ale génius prohlásí, že motor v Indonésii je důležitější, protože ovlivňuje rotaci a není jich tolik.

Mezitím v kapitánově skupince zjistí, že v Hanghzou všichni umřeli, načež někdo z nich umře na zimu (jen tak z ničeho nic) a všichni se hádají, že nechtějí pokračovat a riskovat životy, zatímco on jim vysvětluje, že bez svíčky v Hangzhou umře 350000 lidí (kteří už umřeli, tady jsem byl fakt dost zmatenej). Sexy vojanda svíčku rozstřílí, což má asi stmelit skupinu nebo nevím. Kapitán ji chce zastřelit, ale emocionálně ji jen střílí u ucha. No a tady je zjevně posraná kontinuita, protože teprve teď by se měli shánět po svíčce jak se stalo v předchozí scéně nebo nevím. Každopádně sekundu na to se objeví Rebel, kterému nyní na misi záleží a teď zrekrutuje on je pro misi v Indonésii.

Gratuluju, jsme v půlce filmu!

Otec se vyškrábe po vnějšku stanice ke kontrolní věži (Rus se při tom obětuje) a tam zjistí, že NeHAL není vůbec zlý, protože v případě trablů Zěme se celá stanice změní v pojistku, aby lidský druh nevymřel a poletí sama. Tedy ne že by to nebylo jasné od začátku.

Rebelova skupina se blíží k rovníku, takže celou oblohu vyplňuje Jupiter. cool. V Manile uvidí zmrzlou velrybu a když doplňují palivo, tak se pohon v Indonésii rozběhne - někdo je předehnal. Jupí pro hrdiny. Akorát to nestačí, Země už je příliš daleko a po třech hodinách se rozpadne. Tak se NeHAL rozhodne to konečně oznámit nejprve Otci, (kterého se předtím pokusil zabít, ale teď mu vše vysvětluje) a poté všem na planetě, protože to věděl od začátku, jelikož si spočítal pravděpodobnosti. Tak jim řekne, že jsou všichni i tak hrdinové a že mají sedm dní života (ale asi to musí stihnout během těch třech hodin nebo nevím). Chlápek s rotačákem střílí na Jupiter. NeHAL povolí Otci telefonát synovi, ale nedovolá se.

Rebela napadne, že fucking ZAPÁLIT JUPITER a že to Zemi odpinkne do původního kurzu. K tomu potřebují jednak tu svíčku, kterou už mají a zároveň hacknout pohon v Indonésii (od kterého jsou stále 1800 km) a mají na to půl hodiny!!!
Rozdělí se: Rebel a Půlčíňan zapojí svíčku a zbytek devíti lidí půjde hackovat. Cestou potkávají další, žádají je o pomoc, ale nikomu neřeknou s čím a ti je tak celkem pochopitelně vyfakují. Pak nastane spousta problémů a spousta hrdinských událostí: Hackování jde blbě, tak jiný vědec vleze do místnosti s kabely, kde přepojuje kabely. Sexy vojačka mu otevře dveře. Je potřeba zapojit nějakou pojistku, což je tak šest metrů vysoká a sto metrů dlouhá ocelová věc, která musí vážit stovky tun (též známá jako dildo tvojí mámy) a tři vojáci to začnou tlačit rukama. Rebel sere na nějaké procedury a svíčku vrazí do stroje silou, ale pak musí do půl metrové škvíry odjistit nějaké přepínače, aby se ta škvíra zmenšila. Pod nimi je najednou láva. Sestra se snaží kontaktovat pomoc.
Do toho se začne rozpadat země nebo co.
Sestra zavolá Otci (což není její otec a nějak jsem myslel, že o sobě nevědí, ale budiž) a chce pomoct.
Otec zavolá světovou vládu aby řekla lidem, že mají jet pomoct. Světová vláda (což je asi jeden francouz) mu řekne, že tenhle plán už byl zvážen a má 0% šanci na úspěch a lidi by tak měli radši být se svojí rodinou než aby se o něco snažili. Otec mu řekne, že je čínský nový rok a lidi by se neměli vzdávat. Francouz mu řekne, že rozhodnutí světové vlády platí, nic se lidem říkat nebude, ale on že dovolí, aby se lidem něco řeklo.
Sestra mezitím v dojemném příběhu svého života přesvědčí svět, aby jim jel pomoci. Svět tak přestane páchat sebevraždy a nadšeně všichni změní směr a jedou pomoc. Ta spočívá v tom, že ti tři vojáci stále tlačí na dildo, ale asi tak padesát lidí všech národností jim tlačí do zad. Což mi stále přijde málo na ty stovky tun. Mezitím vědec, který celý film chce umřít pochopí, že život má smysl a umře.
Společnými silami tak modifikují pohon k zážehu Jupitera... což jim nevyjde - podstřelí.

Otec se rozhodne, že použije vesmírnou stanici a její palivo k přemostění té zbývající vzdálenosti. To mu ale Světová Vláda zakáže. Než stihne mít další dojemný proslov, přeruší se komunikace. Vyhodit do vzduchu stanici? To ho ale NeHAL nemůže nechat udělat! Otec ale na něj hodí láhev vodky a NeHAL shoří. Předtím prohlásí, že je nerozumné považovat lidi za rozumné. Otec odletí s půlkou stanice vstříc paprsku. Světová Vláda mu zavolá a řekne mu, že mu to teda dovolují. Ještě se stihne udobřit se synem a vybouchne a zažehne Jupiter.

Ale mothafucka, to není konec, protože k Zemi se blíží nárazová vlna exploze!!!
Mají sedm minut na evakuaci (exploze pak dorazí během čtyř minut reálného času)
Rebel jde do kontrolního střediska, kde je pohřbený kapitán a sestra! (Což se stalo mimo záběr), zachrání sestru, kapitán hrdinně umře. a oni ujíždějí pryč (někam).
Pak teprve dorazí vlna, některá místa rozdrtí jak sto atomových bomb, ale jinde (kde je Rebel) padají jen meteority. Jeden z nich trefí jejich auto a oni spadnou z mostu(?). Půlčíňan se chytí něčeho, rebel se chytí jeho, ale sestra ve slow-mo padá kolem nich. Tak se Rebel pustí a padá za ní. Ve volném pádu ji chytí a zachrání ji v nafukovací zorba kouli. Ale ta koule se roztrhne a Rebelovi se rozbije helma a začíná umrzat!!! V posledních chvílích vidí, že Země přežila.
V dalším záběru je teda v pořádku, dokonce je hrdinou. Někdo nám začne vyprávět pět kroků plánu použití superpohonů k přemístění Země, což sice bylo řečeno už na začátku, ale tady je to v odrážkách. Bod číslo dva vás překvapí! Doslova, protože je to podáno tak, že účelem těch rovníkových pohonů bylo zastavit rotaci, aby tsunami vyhladili polovinu lidstva!


Všechny body, would watch again.


Anyway, působilo to na mě jak nějaké anime, jen s akcí místo dlouhých zadumaných záběrů. Výprava a efekty byly, jen zažehnutí Jupitera bylo celkem zklamání. Líbilo se mi, že ten příběh neexistoval ve vakuu a když někoho něco napadlo, tak to taky napadlo někoho jiného na jiné části planety/lodi.
od: Black.Tulip
pro: noximo
10.03. 14:42
tldr verze?
od: bigfutus
pro: Black.Tulip
10.03. 15:23
Hrozna picovina.
od: angelripper
pro: noximo
10.03. 23:00
zejtra v práci si ten post přečtu, ale skoro si říkám, jestli by nebylo rychlejší rovnou mrknout na ten film...
od: Oneiros
pro: noximo
11.03. 00:58
Jsem v praci, takze jsem si to precetl. Ale na konci uz jsem si nepamatoval, co se delo na zacatku. Kazdopadne bych to asi zkouknul, s flaskou rumu :o)
od: Vilda
pro: Oneiros
11.03. 07:54
Já jsem ostuda a přečetl jsem to včera doma, po obědě, pak jsem měl rovnou večeři... would read again :D
od: dew
pro: noximo
11.03. 11:21
takze je to jako jadro, ale nabusenejsi? to je pomalu na nejakou chlastaci promitacku :))
od: LukKe
pro: noximo
11.03. 19:55
to zni zajimave, covece

od: Neod
pro: all
10.03. 22:22
Bohemian Rhapsody - prvoplanovy film, dluohe je to, slizky herec, tak nějak divne to skace v deji a trva to a trvá. nelibilo se mne to a jsem rad, ze jsem za to neutratil penize v kine. aspon jsem si pak pustil originalni live aid, ktery je supr.
od: angelripper
pro: Neod
10.03. 22:56
jedinej film, kdy jsem musel cca v půlce odejít z kina na pět minut na bar, protože jsem měl pocit, že tam vrhnu pod sedačku... myslel jsem si, že to bylo kvůli naprosto strašnýmu scénáři, ale pak jsem viděl tohle:

https://twitter.com/pramitheus/status/1089188260071514112
od: Neod
pro: angelripper
11.03. 06:13
hrozne to bylo. scenar je smysleny, aby to "gradovalo".

a ten predkus je obrovský, slizak jeden.
od: Dark
pro: Neod
11.03. 08:20
Taky jsem si to včera pustil ke hraní a v půlce jsem se přistihnul, že vlastně jenom posloucham tu hudbu a vůbec nevnímam ten film. Nevim, za co Rami Malek dostal Oscara. Asi za to, že skoro dokázal srozumitelně mluvit přes ty příšerný zuby, co mu namontovali do huby? Nevim.
od: Black.Tulip
pro: Neod
11.03. 08:40
Asi jsem rád, že jsem na to odmítl pozvání do kina... Bylo mi jasný, že jakmile to je populární jako Avatar a Titanic, že mě to neodvaří :)

od: renus
pro: all
09.03. 21:06
včelka Mája rip
od: pindič
pro: renus
11.03. 00:45
Ale sakra
Filmy - vaše hodnocení, kritika, tipy na zajimavé filmy
Vytvořeno26. prosince 2015 18:47
Autornoximo
Moderátornoximo