místnost: DnD a deskovky

od: Machi
pro: all
30.12. 03:48
Co vy a deskové hry v tomto roce?

Máte novou oblíbenou, nebo jste si kvůli situaci v tomto roce moc nezahráli? Nebo naopak máte hru před kterou byste rádi ostatní varovali.

Pokusím se tu (snad srozumitelně) sepsat své tipy a poznatky za letošní rok.

1) Z her, které jsem letos objevil, a které se mnou byli ochotní spolubydlící hrát, mi velkou radost udělalo Ve stínu pyramid (Valley of Kings), což je pěkný deckbuilding, pro 2-4 hráče, ve kterém jste v roli šlechticů ve starověkém Egyptě a vaší úlohou je mít co nejlépe vybavenou hrobku. Jako malý bonus je na kartičkách napsán ke každému předmětu nějaký fakt.

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/ve-stinu-pyramid-4010/


2) Dále mě hodně potěšil Azul letohrádek. Jde o třetí Azul, oproti prvnímu je o něco komplikovanější, a podle mě je díky tomu i zábavnější. Ve hře je například element bonusové barvy (mění se v každém kole), při obestavění některých políček na herním plánu pak hráč získává dílky navíc. Oproti prvnímu Azulu mi přišlo, že i znatelně poklesl počet záporných bodů, které člověk obdrží během hry. Celá hra je navíc krásně zpracovaná a plastové dílky je radost umisťovat. :)

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/azul-letohradek-9513/

Přidávám i odkazy na recenze od Shut Up & Sit Down a Deskofobie
https://www.youtube.com/watch?v=Vjiv814Z6E0
https://www.youtube.com/watch?v=Qdh8xJVveg8


3) Do třetice jsme se docela dost nahráli Architektů západních království. Pěkný worker placement, ve kterém se jako architekti v dobách Francké říše účastníte stavby katedrály. Hráč má k dispozici kopu pracovníků, které umisťuje. Až na vyjímky si hráči neblokují pozice a akce se stávají silnějšími s počtem umístěných pracovníků. Regulaci síly akcí pak představuje akce zajímání pracovníků, která zárověň pomáhá hráčům generovat peníze. Vtipné pak je, že chvílemi jste během hry rádi, že vám soupeř zabral vaše pracovníky, protože byste si je jinak museli zajmout sami (je to jediný způsob jak získat zpět již umístěné pracovníky).

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/architekti-zapadniho-kralovstvi-7866/

Recenze od Deskofobie pokud by někoho zajímala. :)
https://www.youtube.com/watch?v=RLLU4cDsKjgZkoušeli jsme hrát i dvě únikové hry.

A to sice Exit: Úniková hra - Tajná laboratoř a Únikovka: Loupež v Benátkách
Exit mohu doporučit bavil nás a je to popravdě fajn přenesení únikové místnosti do balíčku karet.

Naopak Únikovka nás neskutečně štvala hloupostí hádanek, které jsme po chvilce začali řešit podle toho, že jsme si řekli co by mohlo být nejhloupějším řešením a toho jsme se pak drželi. Ve většině případů jsme se trefili.

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/exit-unikova-hra-tajna-laborator-6732/
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/unikovka-loupez-v-benatkach-8004/

P.S. Na začátku roku jsem pořídil Descent, u kterého jsme stihli odehrát dva scénáře, než se nám díky covidu rozpadla skupina, holt smůla.
od: Richmond
pro: Machi
02.01. 16:13
k vánocům žádná deskovka :( Pouze inserty na žetonky a "bazének" na házení kostkou. Ale přes vánoční prázdniny jsem fest hrál Phantom Leadera! A taky rozjel blog o solitérním hraní wargames...ehm
https://valkyvjednom.blogspot.com/
od: Kyblik
pro: Machi
02.01. 16:21
pokracovani v hoardingu Warhammer figurek, hlavne AoS, Underworlds, neco malo 40K. dale vse co vychazi, nebo temer vse, k D&D Minis a Nolzur Minis. proste klasika, jako kazdej rok :)
ale nehraju, jen hromadim, sbiram, lepim a barvim :)
od: Machi
pro: Kyblik
03.01. 00:47
To mi připomíná, že jsem si na jaře koupil Intercessors + Paint Set abych si vyzkoušel po dlouhé době něco namalovat. Naposledy jsem dělal model Messerschmittu někdy na prvním stupni. Do teď jsem ty tři figurky nedomaloval protože ten přiložený štěteček je na detaily šílený a pořád jsem nebyl schopný koupit si lepší. :D

Richmond: Pěkně, Phantom Leadera jsem neznal, wargames se zatím vyhýbám, jelikož mě trochu děsí, obzvláště pak ty pro jednoho hráče. Na mě u rodičů pod stromečkem čekají Odhodlaní: Normandie (Undaunted). Pravda, uznávám, v rámci wargames patři mezi ty jednodušší. :)

O pořádné investici do insertů a obalů, alespoň u některých her, už delší dobu uvažuju. Jak jsi s nimi spokojený? A netušíš náhodou, od jakého výrobce jsou?
od: Richmond
pro: Machi
03.01. 09:10
já beru inserty od výrobce DVG (shodou okolností vydavatel Phantom Leadera), jsou 2 typy, více a méně hluboké. U žetonkových her to je prostě nutnost. Spokojenost je, i když těžko říct, co by měl taková insert splňovat kromě toho ,aby se vešel do krabice :) Ale lidi často kupují inserty v OBI, takové ty zavíratelné. Obaly na karty beru ultra Pro, v podstatě ty hodně levné. Není to uber kvalita, ale u solo hraní mi to nějak nevadí.
od: Kyblik
pro: Machi
03.01. 10:43
pokud se na to pak vyprdnes a budes vedet, ze je nenabarvis, tak je od tebe za nejakou slusnou cenu vezmu :)
od: Pink
pro: Machi
03.01. 12:20
Mě letos nejvíc zaujaly nebo jsme nejvíc hráli...

Watergate - výborná hra pro dva. Hrajete buď za novináře a snažíte se shromáždit důkazy proti prezidentovi, a nebo hrajete právě za Nixona a házíte novinářům klacky pod nohy, zbavujete se informátorů, zametáte stopy. Hra za každou stranu je úplně jiná, ale zároveň je to dobře vyvážené. Nezabírá to moc místa a jednu hru máte za 20-30 minut.

Root - to už není žádná velká novinka, ale sehnali jsme si rozšíření a v případě 4-5 hráčů je to moje volba č. 1. Především proto, že za každý zvířátka se hraje úplně jinak, takže si stačí vyměnit "národ" a člověk hraje novou hru. Navíc je to hezky konfliktní, o každé uzemí se bojuje a to já rád:)

Harry Potter: Boj o Bradavice - ze začátku jsme z toho byli nadšení, ale to je spíš z vizuálu a tématu, které máme rádi. Jako rodinná hra určitě dobrý, jako občasné zahrání pro zahnání nudy určitě výborný, ale jinak by ta hra mohla být lepší a mnohem dotaženější, protože nakonec je to jen o tom zda hráči přijdou dobré karty a nebo zda nepřátelé chytnou nějaký silný kombo a vy jste v háji.

A jeden výkřik do tmy nakonec. Na silvestra jsme měli malé setkání u bratrance, který se chlubil, že k Vánocům on a přítelkyně mají celkem tři nové deskovky, tak že se sejdeme a zahrajeme. Tak jsem se těšil. Normálně vždy hru přinesu já a pravidla taky vysvětluju já, konečně nějaká změna. Lidi si na to ale asi zvykli, protože když jsme přišli, tak koukám, že deskovky jsou stále v krabici a krabice jsou stále ve fólii. Nešlo o žádné lehké kousky (Praga Capvt Regni, Kolonie, Břink ve vesmíru), koukali na mě, jestli nějak zázračně vyplokám komponenty, rozdám, vysvětlím a budem hrát. No po hodině různého procházení pravidel jsme se radši vrátili k nějaké staré známé hře:)
od: Oneiros
pro: Pink
03.01. 17:44
to Watergate me zaujalo, dik :o)
od: Jitrnicka
pro: Kyblik
04.01. 15:02
Taky jsem letos (teda uz loni) zacal s vybarovanim figurek. V mem pripade teda D&D. Zjistil jsem, ze to je jedna z amla veci, u kterych dokazu vazne zcela vypnout mozek.

od: dew
pro: all
12.08. 15:24
Hele pražská bando, co kdybysme kampaň zrestaurovali outdoorově? Zrovna sedím v Karlíně v přístav 18600, dají se tu v parku rezervovat velké stoly a když si vezmeme lampu, můžem i po západu slunce. :))
od: noximo
pro: dew
12.08. 16:09
No já jsem stále dočasně mimopražský a do Prahy nejezdím. Abych se tam dostal, tak bych si musel vzít minimálně půlden volno, protože v tomhle vedru pracuju spíš přes noc. Klidně bych to do toho investoval, stejně se musím po dlouhé době mrknout, za co vlastně platím ten nájem, ale nevím, jestli by se mi pak na to chtěla dávat dovolená pravidelně.

Kdyby to bylo v sobotu, tak by to nebyl vůbec problém, ale to pochybuju, že by to vyhovovalo ostatním.
od: Nightmare
pro: dew
12.08. 16:19
pro me je to mozne od zari po prestehovani,vozim pritelkyni za morcatama kazdej vecer po praci a pripravujem se na stehovani,ale zari by pak slo.
od: dew
pro: Nightmare
12.08. 16:33
V poho, spíš sonduju, ale za dobreho počasí bych ten Karlín nezavrhoval. :)
od: Kosmic
pro: dew
13.08. 13:21
Já jsem pro :)

od: marrio
pro: all
14.05. 20:09
Taky někdo podpořil Euthii?
od: marrio
pro: marrio
23.05. 22:56
https://www.kickstarter.com/projects/euthia/euthia-torment-of-resurrection?ref=android_project_share

Dneska zveřejněn legendary pledge, třeba to někoho přesvědčí teď. :)

od: 2/D
pro: all
10.05. 23:09
Ha, tohohle jsem si vubec nevsiml - hrajete v Praze / jak casto / je treba moznost se jeste vetrit ?
od: dew
pro: 2/D
10.05. 23:39
stihli jsme uvodni seanci, planovali jsme jednou za dva tydny, ale pak to rozprasila korona
od: 2/D
pro: dew
10.05. 23:52
ach tak. My jsme rok zpatky hrali se skupinou pratel, ale rozpadlo se to - nejak vyprchala vule obetovat polovinu soboty a hlavne vykombinovat kalendare vsech.
od: Nightmare
pro: 2/D
11.05. 09:45
Obnovíme to po krizi,postnu sem navrhy terminu.
Pro účast jde udělat max to,že to nebude moc často,bude to v týdnu a budeme mít variantu kdy 1-2 lidi nemusí nutně přijít,dokud se sejdem aspon 4. Je nás tak 7 s tebou.
Rogen to mastí i po netu,ten dorazí určitě :D
od: 2/D
pro: Nightmare
11.05. 11:11
No tak to je paráda, dejte vědět.

Co máte zatím za classy a jakou verzi hrajete?
od: Nightmare
pro: 2/D
11.05. 16:44
Jako uvod jsme dali DND5e Lost Mines of Phandeler s premade classama :)
Vlastni udelame u dalsiho dobrodruztsvi,chci se nejdriv ujistit ze bude nejaka dochazka :)
od: dew
pro: Nightmare
11.05. 21:25
mno hele pocitej s tim, ze "po krizi" nebude za dva tydny. vzhledem k tomu, ze ses priznal, ze to po praze krosis bez rousky, nehodlam delat vektor do mlade boleslavi. i kdyz to vlastne taky zvladnes ty, co.
od: Marta
pro: Nightmare
12.05. 06:34
ha...diky za info :)

uprimne nechapu jednu vec - jak pri praci zvlada i parit ;)
od: DJK
pro: Nightmare
12.05. 15:04
7 lidí? Kde se jich tolik vzalo...

já jsem teď pracovně extrémně zahlcenej, takže si mě asi můžeš min do podzimu škrtnout
od: Kosmic
pro: Nightmare
12.05. 15:23
Já s tím počítám, takže mě stále počítej :)
od: Nightmare
pro: DJK
14.05. 08:25
Já, ty, dew, kosmic, rogen, 2/d,noximo.
@dew:chapu.
od: 2/D
pro: Nightmare
19.05. 19:43
Počítejte semnou, myslím na to, ale nejdřív budu mít nějakej prostor koncem příštího týdne.

od: Kyblik
pro: all
09.05. 15:03
uplne me to minulo, ale pred dvema rokama byl na Kickstarteru Street Fighter Miniature Game. to me ted ani tak moc nezajima, ale az to vyjde, coz by melo byt cca do par mesicu, tak pak bude k pledgnuti Mortal Kombat Miniature Game. coz je super :) dela na tom Angry Joe, jako hlavni designer.

od: Gandalf
pro: all
14.04. 17:21
Máte nějaký must-have deskovky? Primárně teď ty jednodušší společenský/party hry. Např: dixit, krycí jména, scrabble.. a podobně. Mám doma i Arkham/Eldritch horror a podobný, ale jedná se mi spíš o jednodušší rychlejší hry, kde člověk nemusí moc studovat pravidla... Díky
od: Iggy
pro: Gandalf
14.04. 17:46
kromě těch co jsi zmínil si nemůžu vynachváli coup (jenom prosím nekupuj tu českou mafiánskou verzi, je hnusná jak prdel), secret hitlera a chrononauts.
od: Richmond
pro: Gandalf
14.04. 18:16
Port Royal, Tichu
od: vrennatic
pro: Gandalf
14.04. 23:04
Ja moc deskovek rad nemam, ale takove Tipni si, dostupne v ruznych variacich, je imho super party hra.
od: Richmond
pro: Gandalf
16.04. 10:49
ale pokud bys chtěl i non-party nebo víc heavy meaty hry, tak tam by byl seznam asi jiný :)
od: panta
pro: Gandalf
16.04. 12:02
Ještě ideálně kdybyste měli nějakej tip, co je trochu jednoduššího ražení, aby to šlo hrát i s dítětem (6 let, hrajeme spolu šachy a dává si to celkem...jen attention span je tak 30 sekund, klasika).
od: vrennatic
pro: panta
16.04. 12:16
S kratkym attention spanem by se hodila nejaka postrehovka typu Dobble, ne?
od: Gandalf
pro: Richmond
16.04. 20:35
na ty jsem bohužel moc blbej, ale dík :)
od: myny
pro: panta
17.04. 00:23
Halali - zvířátka proti myslivcům, mix šachů (možná spíš dámy) a pexesa, pro bystrý šestiletý dítě myslím ideální
https://stolni-hry.heureka.cz/mindok-halali_3

Safari Bar - jednoduchá karetní hra až pro 4 hráče, zvířátka se předbíhají ve frontě před barem a používají k tomu různý schopnosti (skunk vyhání ostatní smradem a tak). Herní čas 15 minut, takže ideální.
https://karetni-hry.heureka.cz/zoch-safari-bar/
od: Marta
pro: Gandalf
17.04. 10:11
od: Machi
pro: panta
18.04. 12:50
Goblíci jedlíci vypadají jako dobrá hra pro děti (defacto zajímavější piškvorky), koukni na recenzi od Planety her:

https://www.youtube.com/watch?v=PzU4OFq2wMs


Gandalf: Z jednodušších deskovek klasika Carcassone, nebo novější Kingdomino.
od: nithril
pro: Gandalf
19.04. 20:39
od: Mleako
pro: Gandalf
20.04. 09:31
Z jednoduchejch deskovek doporučuju Pandemic. Kooperativní pve hra, kde se snažíš likvidovat choroby po světě, každej má nějakou specifickou roli a dovednost a musíte koordinovat pohyb po mapě, abyste neprohráli. Má to pravidla na 2 nebo 3 stránky a jedna hra je tak na 45 minut. Když už se všichni naučí pravidla tak i míň.

Marta: Timeline je fajn, ale po dvou třech hrách už si všichni zapamatují aspoň orientačně letopočty a chce to novej balík karet.

od: HY3N4
pro: all
29.03. 13:36
Hej cicky čo tak online dnd?
od: Nightmare
pro: HY3N4
29.03. 22:57
mam premiovy ucet ale je to popravde o nicem,duvody asi kazdemu dojdou.
hlavni je chybejici osobni kontakt ze ktereho vyplyvaji vtipne konfrontace
od: Jitrnicka
pro: HY3N4
30.03. 10:13
Viz nightmare, online me ani trochu nelaka
od: Marta
pro: Nightmare
14.04. 07:15
Rogen to nakonec s partou nevydrzeli a vcera dracak parili online...mno, co dodat :)

od: Jitrnicka
pro: all
12.03. 15:57
Brno: jak to vidite priste tyden? Budete chtit pauzu, nebo pokracovat?₩
od: maxa
pro: Jitrnicka
13.03. 00:18
s temi zavrenymi hospodami asi pauzu?
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
13.03. 07:21
Leda se k někomu nasáčkovat domů, ale to se mi moc nechce upřímně. Pauza.
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
13.03. 07:39
Tak dalsi varianty jsou treba 17-20, pripadne presun na vikend odpoledne. Black oil je do tech 20:00 otevreny
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
14.03. 09:30
Tak BO je zavreny na min 10 dni, takze teda pauza na neurcito

od: Nightmare
pro: all
09.03. 08:45
Připomínám že jsme se předběžně dohodli na 17.3. na druhém běhu pražského komanda :)
Pokud jeden z vás nebude moct tak to uděláme, pokud dva tak odložíme.
od: Kosmic
pro: Nightmare
09.03. 08:46
Ja muzu :)
od: dew
pro: Nightmare
09.03. 09:43
Předběžně ok
od: Kosmic
pro: Nightmare
10.03. 14:51
2 all: co zbytek? Ať to můžu zarezervovat co nejdříve.
od: noximo
pro: Kosmic
10.03. 14:56
Za mne prozatím pohoda, ale popravdě nevím, jestli neodjedu z Prahy když ty karantény budou pokračovat.
od: DJK
pro: Nightmare
10.03. 14:58
ja jsem furt chciplej, ted si patrne pojedu jeste pro antibiotika, asi budu zpusobilej, ale furt na praskach... kdyby se to jeste souplo, nebudu proti... ale kdyz to bude tak bych nemel bejt infekcni...
od: Nightmare
pro: DJK
10.03. 15:45
co zbytek,muzete o tyden pozdeji ? ja jo
od: DJK
pro: Nightmare
12.03. 16:08
nedame to nakonec po skypu? :))
od: Nightmare
pro: DJK
12.03. 16:14
Jsem schopen to udelat cely elektronicky kdyby byl zajem,ale to bych zavedl spis pozdeji.
Nebo je o to zajem ? tohle je preci jen scphorum :)
Mam premiove clenstvi na roll20 se zakoupenou kampani co hrajem.
od: DJK
pro: Nightmare
12.03. 16:41
tak konferencni call po skypu by bylo skoro jako sedet v hospode ne? :) to mi prijde lepsi...

ja bych ted v blizky dobe zbytecne moc po Praze netrajdal
od: dew
pro: DJK
12.03. 17:07
hlavne to tam v osm budou muset zavrit, takze bychom toho moc nenahrali. nepockame tyden proste?
od: Kosmic
pro: dew
12.03. 22:54
Mozna jsem te spatne pochopil ale predpokladam ze zaviracka v 8 bude asi dalsi dobu. Takze asi bud skype a nebo u nekoho doma. A tyden jeste klidne pockam. Necham to na vas
od: dew
pro: Kosmic
12.03. 23:25
jestli je to nadyl, tak fakt budem muset neco vyresit.. po skajpu se mi to hrat nechce, nejlepsi je prave ten kontakt :(
od: noximo
pro: Nightmare
12.03. 23:43
Já příští týden s největší pravděpodobností nebudu v Praze. Asi by tedy nebyl problém dorazit i tak, zas tak daleko to nemám, ale stejně nepředpokládám, že by se to neodložilo.

Skype za mne taky ne-e, to mi přijde divné
od: Marta
pro: Kosmic
13.03. 05:28
no...kdyby vam nevadilo 5 potvor ( kocek ) tak u nas doma by to i slo, uz jsem tady zazila podobne akce :)
od: Nightmare
pro: dew
13.03. 11:45
Souhlas, po internetu je to naprd a lidi si dost skáčou do řeči a není to taková prca
od: DJK
pro: Nightmare
13.03. 12:43
tak holt pockame az se to trochu zklidni...

od: Jitrnicka
pro: all
11.02. 15:09
Pro Brnenske zajemce: jak jste na tom casove?
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
11.02. 15:33
Vikendy by byly lepsi, v tydnu umim jet na vicedenni sluzebky, takze mozna bych se ne vzdycky trefil.
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
11.02. 17:24
Ok takze nejake info za sebe:

Nikdy jsem DnD ani nic podobneho nehral ani ne-DMoval, takze to pro me bude hodne uceni se za behu. Klidne zacnu jako DM (co bychom hrali je nize), ale rad bych si casem i zahral, proto bych byl rad kdyby se naslo alespon par lidi ochotnych se casem prostridat.

Casove: vetsinou jezdim tak jednou za dva az tri tydny na vikendy domu, tzn, ze tyhle tydny je pro me patek/sobota mimo hru a v nedeli bych pak mohl az tak kolem seste, v ty tydny kdy byvam v Brne muzu behem vikendu kdykoliv. Behem tydne bych to pak videl nejdriv taky tak kolem te seste/sedme. Idealne bych hraval kazdy tyden az dva, tak 2-3 hodky ciste hry (tzn. nepocitam dobu nez se vsichni sejdem a vykecame:-)).

Co bychom hrali: Mam dve oficialni dobrodruzstvi, ktera jsou urcena pro zacinajici skupiny. Konkretne:
https://www.dndbeyond.com/marketplace/source/lost-mine-of-phandelver (/wave Nightmare)
a
https://www.dndbeyond.com/marketplace/source/dragon-of-icespire-peak (k tomuhle mam pak i nejake pokracujici pribehy, ktere jsem ale zatim moc nezkoumal)

Budu verit Nightmareovi, ze lost mine je na cca 5 veceru, ten Icespire peak bych odhadoval mirne delsi (6-7). Oboje jsou dobrodruzstvi pro level 1-5(6).

Postavy muzeme pouzit predpripravene, pripadne si muzete vytvorit vlastni, zalezi na vas.

Nejaka ocekavani (spise "nice to have"):
* aspon nejaky maly naznak roleplayingu (tedy neco ve smyslu "Vejdu do mistnosti, vidim v ni stul, tak zkusim prohledat supliky" namisto "Vejdu do mistnosti a hodim si na perception").
* nemuselo by se to zvrtnout v diablovku, kdy budete rovnou zabijet kazdou postavu, kterou potkate
* nejsem moc fanousek sileneho min-maxovani (napr. tenhle styl tvorby postavy http://minmaxforum.com/index.php?topic=17957.0)
od: Iggy
pro: Jitrnicka
11.02. 17:29
na střídání gamemasteru mi přijdou lepší hry než zrovna dnd, které mi přijde spíš jako na dlouhou kampaň.

my takhle hráli cyberpunk 2020. každý si udělal postavu, dal ji nějakou výbavu a GM pro ně měl nějaký kratší úkol. hra má mnohem víc dynamičtější souboje a když někdo umřel, na příště si udělal jinou postavu. protože na jiný úkol se hodí jiná banda. zaroveň tomu nevadí chybějící hráči a můžou se točit game masteři.

osobně bych si rád vyzkoušel alien rpg:
https://www.alien-rpg.com/
od: Jitrnicka
pro: Iggy
11.02. 17:35
Ja premyslel o variante, kdy bychom pak hrali neco ve stylu guilda dobordruhu, a kazdy tyden dat nejaky oneshot (vetsinou relativne nenavazujici) a obcas to prolozit nejakym kratkym dobordruzstvim na 2-3 tydny ktere pohne pribehem (neco na zpusob prvnich rad SG1:-), kde bylo tak 4-5 diluv serii, kde resili Apophise, a zbytek serie byly relativne nezavisle pribehy).
od: maxa
pro: Jitrnicka
11.02. 17:41
ja bych se pridal, pokud bude misto :) Zkusenostmi jsem na tom stejne jako ty, kdyz nepocitam nejake Draci doupe pred vice jak deseti lety.
Casove jsem omezeny tim, ze ut/ct se mi moc nehodi (mam HO a nebydlim v Brne, ale neni problem pripadne dojet) a posledni spoj z Brna mi v tydnu jede v 11 vecer.
od: Jitrnicka
pro: Iggy
11.02. 17:47
Alternativne se proste prostridat i po nejake delsi kampani/zkusit hrat dve kampane soucasne (sude/liche tydny)...
od: Jitrnicka
pro: maxa
11.02. 17:50
Zas na tolik zajemcu to zatim nevypada, takze asi bude:-)
od: Iggy
pro: Jitrnicka
12.02. 08:08
z vlastní zkušenosti vím, že hrát každý týden ve víc jak 4 lidech je naivní, pokud se nejedná o studenty. my se snažíme aspoň jednou měsíčně, vychází to většinou dvakrát do měsíce, ale třeba v prosinci a v lednu jsme se nebyli schopní sejít vůbec.

a jo, guilda dobrodruhů zní fajně. jaká pravidla vlastně?
od: Jitrnicka
pro: Iggy
12.02. 09:35
Jestli pravidly myslis system, tak jsem stale pro to 5e dnd. Jinak ten system guildy (neplest s tou wotc adventurers guild) jsem zvazoval protoze to umoznuje:
1) skalovat podle toho kdo dojde, kdyz nas bude malo, dame one shot, kdyz vsichni tak muzem posunout pribeh
2) rotovani DM
3) mit postavy na ruznych levelech
4) relativne snadne pribirani dalsich lidi

Kazdopadne tohle je spise dlouhodobejsi idea, rozhodne bych napred prosel neco z tech oficialnich dobrodruzstvi, hral jsi nektere z tech co jsem linkoval?

Co se toho jednou za tyden/mesic/rok tyce, nemate pak problem navazat, kdyz mate dlouhou pauzu?
od: Nightmare
pro: Jitrnicka
12.02. 10:02
Zacnete tim Phandelverem,je to 1-5 level a zjistite behem toho typologii hracu.
Ne nadarmo se ji venuje prvnich 10% DM guidu - nekdo chce minmaxovat,nekdo se chce opit a zazit u toho srandu,jinyho zajima pribeh,dalsi je sberac...

Dalsi dobrodruzstvi bych vybiral prave az podle toho kdo prijde na to prvni :) Priprava vlastnich postav zabere klidne i 2 vecery,ale clovek k tomu ma pak blizsi vztah

K tem ocekavanim co si psal - ve svych grupach po nejake dobe uplne zakazuji Metu.
Pokud jsem kouzelnik tak nereknu "Hazu si sestistenkou na fireball" ale "Snazim se sežehnout nepřítele kouzelm" - immersion je suprovej kdyz se zadari,na koseni hordy nepratel si zapnu PC.
Paradoxne za ty roky muzu rict ze prave nebojove situace tu hru delaji tim cim je.

Souboj s nejakym arcipadouchem je super a padne do klimy a dobrodruzstvi,ale kde jinde se vam stane ze kouzelnik zmensi orka na dite aby ho mohl barbar hazet k oknu za ucelem zjisteni toho co se deje uvnitr skladu ? Presne tyhle situace delaji dnd tim cim je. Nezapomenu na to kdyz ve Phandeleru prisel jeden hrac co hned prvniho skreta uvazal na provaz a rikal mu "Pinďa". To prostě nevymyslis :D
od: Nightmare
pro: Jitrnicka
12.02. 10:05
Ale samozrejme kdyz budu mit v grupe nejake minmax lidi co budou resit kazdej bod statu tak to rozsirim o nejake artifakty,vic nepratel apod... zalezi prave na skupine.
kdyby ses necejtil na prvni vecer tak bych se do brna mozna i stavil na predvadecku,ale neni to tezky,ta knizka te hodne vede a chce si to hlavne pamatovat jak pocitat obtiznosti (skillchecky a save throw),ale ve phandeleveru je mas dopredu uvedene (hrac musi hodit aspon 15+dex apod). Kdyz koupis primo starter set tak mas i vytistene character sheety,kostky apod.
od: Jitrnicka
pro: Nightmare
12.02. 10:30
Osobka, bo soilery.
od: Jitrnicka
pro: Iggy
13.02. 17:32
+ATtl: jak jste na tom teda se zajmem/casove?
od: Iggy
pro: Jitrnicka
13.02. 17:43
já zájem určitě mám. radši bych hrál něco s ne klasickým fantasy settingem, ale moc rád si zahraju i dnd e5.

časově mi nejlíp vychází pondělky a středy. pokud nebudeme hrát každý týden, tak se umím přizpůsobit i jiným dnům.
od: Iggy
pro: Jitrnicka
13.02. 17:43
jo a víkendy jsou u mě tak 50/50. rozhodně ne týden co týden.
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
14.02. 07:39
Ok, takze bych to videl dvakrat mesicne ve stredu (1. a 3. v mesici). Navrhoval bych zacit hrat v 19:00 (tedy uz vazne hrat, nikoliv se sejit) a ve 22:00 mit pevny deadline (realne spis tak 2 az 2.5 hodiny dlouhe hry). Asi bych zacal prvni tyden v breznu. Pripominky?

Napada vas nekoho kde bychom se mohli schazet?
od: Iggy
pro: Jitrnicka
14.02. 08:48
za mě cajk.

jinak my se vždycky scházíme v black oilu. velký stoly, levný pivo, fajn jídlo a hlavně neotravujou a můžeš hrát.
od: Jitrnicka
pro: Iggy
14.02. 09:46
To by asi slo
od: Jitrnicka
pro: Iggy
14.02. 09:52
Btw, daji se tam pujcit kostky? Nejake sice mam, ale ne dost pro vsechny.
od: maxa
pro: Jitrnicka
14.02. 10:10
Pokud by chybely 1k10 kostky, tak dve bych doma asi nasel.
od: Iggy
pro: Jitrnicka
14.02. 10:15
to si nejsem jistý, každopádně kostky se dají koupit v planetě her.

https://www.planetaher.cz/
od: Jitrnicka
pro: Iggy
14.02. 11:03
Ok mam jednu sadu pro sebe, cca 2 pro ostatni plus jsem prikoupil najeke k20, to by melo stacit.
od: ATtI
pro: Jitrnicka
14.02. 12:19
Za me to v tydnu bude asi nehratelne, potreboval bych tak sobotu od 14:00 nebo neco na ten zpusob :).
V jednu chvili to tu vypadalo, ze by sobota jednou za 14 dni mohla klapnout vsem..
Tim samozrejme nerikam, abyste se vsichhni prizpusobovali, jen ze pracovni dny to skoro urcite nedam.
od: Iggy
pro: ATtI
14.02. 12:58
antivíkendový jsem tady asi hlavně já. a pokud jsem jediný, tak se samozřejmě přizpůsobím, jen bohužel o víkendech nebudu moct pravidelně.
od: Jitrnicka
pro: ATtI
14.02. 13:05
+all co kdyz v tom svem postu z 14.02. 07:39 vymenim stredu za nedeli?
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
14.02. 14:23
Jak jsem řekl, za mě víkend prostě lepší, taky večer? Kolik nás teda je, můžes napsat seznam lidí, co ti řekli, že by šli?
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
14.02. 14:56
Maxa, Iggy, ATtl, ty, ja.

Jo, vse stejne jako v tom puvodnim navrhu, jen v nedeli misto stredy
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
14.02. 14:57
a vubec: https://doodle.com/poll/x3bm9xgcfnqpi2tf

sluzebky/nejiste vikendy apod. dejte jako if needed
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
18.02. 09:39
At uz se ATtl vyjadri jakkoliv, vyhovovalo by vam zacit od prvniho tydne v breznu?
od: Iggy
pro: Jitrnicka
18.02. 09:49
jop vyhovovalo.

postavy si máme udělat sami a pak ti je poslat ke kontrole? neboje budem dělat nějak hromadně?
od: Jitrnicka
pro: Iggy
18.02. 10:03
Co se postav tyce tak v ramci lost mine, ktery budeme hrat, jsou uz nejake postavy predprivane a to vcetne jejich historie a nejakych plot hooku zalozenych na tom dobrodruzstvi, takze muzeme vyuzit ty (asi by to melo tu vyhodu, ze byste se mohli ucit pravidla az za behu a ne hned pri tvorbe).

Pokud si chcete vytvorit vlastni tak tomu asi muzeme venovat ten prvni tyden (prpadne to poresime individualne). Zkuste mi tu tedy napsat, jestli je pro vas ok dostat postavu pridelenou, nebo jestli preferujete vlastni.
od: Iggy
pro: Jitrnicka
18.02. 10:50
jsou tohle ty předpřipravené postavy? páč jestli ano, tak bych možná radši svoji. :D

https://media.wizards.com/downloads/dnd/StarterSet_Characters.pdf
od: Jitrnicka
pro: Iggy
18.02. 10:52
Jop to jsou ony a bacha jsou tam spoilery
od: Jitrnicka
pro: Iggy
18.02. 11:01
Jinak pokud chces vlastni, tak bych se omezil na players handbook a postavy schopne spolupracovat v parte (aka nepovrazdis zbytek party behem prvniho odpocinku)
od: Iggy
pro: Jitrnicka
18.02. 11:13
jop s někým kompatibilním do party samozřejmě počítám. zkusím něco složit a pošlu ti nástřel. :)
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
19.02. 08:25
Brezen ok, s vlastnim sheetem se asi nebudu napoprve drbat, kdyztak si stahnu neco pre-gen.
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
19.02. 08:37
Donesu ty pregeny co mam
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
23.02. 19:12
Ok takze prvni session dejme 1.3. sraz 18:30, zacatek hrani 19:00, konec nezjpozdej 22:00 (coz je i zaviracka).

Zatim potvrdil Maxa, Iggy a Alibaba. ATtI se tu moc neukazuje, takze asi nezbyva nez doufat, ze mu to vyhovuje. Prinejhorsim budeme hrat 3+1.

Kdo si bude chtit vytvorit vlastni postavu, tak by bylo fajn kdyby mi poslal aspon nastrel (idealne tak do ctvrtku/patku) a v nedeli prisel spise blize tem 18:30:-) Vlastni postavy bych omezil na classy/rasy z Players Handbook s vyjimkou "dark" variant (Drow, Duergar...), schopne hrat ve druzine (a kdo prijde se summoning necromancerem, bude za trest v boji muset hazet za vsechny sve miniony;-P).

S sebou budete potrebovat asi jen tuzku + papiry, zbytek snad mam.

Iggy: Co se toho black oilu tyce, podle mapy to vypada jako ze je to "ve dvore" odkud se tam jde? Z Hoppovi? Chtel jsem te taky poprosit, jestli bys tam vybral a bloknul nejaky vhodny stul.
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
23.02. 20:45
Jeste k te tvorbe vlastnich postav, neni potreba nejak dukladne studovat pravidla, kdyz mi napisete co zhruba byste chteli hrat (napr. lucistnik/kouzelnik zamereny na X/lecivy knez/...), tak vam s tim pomuzu.
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
24.02. 12:50
Potvrzuju.
od: Iggy
pro: Jitrnicka
27.02. 17:29
jo jde se tam bokem jak do blue gymu. jsou to prakticky dveře hned vedle. co se týká stolů, mají všechny větší, ale pokud chceš mít jistotu, tak chtěj wargamingový. ty jsou větší.

jinak co se týká neděle, tak bohužel večer nemůžu. :-/
od: Jitrnicka
pro: Iggy
27.02. 17:38
Ach jo, tim to pada na 2+1, coz uz je fakt malo. Najit termin kdy vsichni muzou bude asi fakt nejtezsi. Zkuste si to teda nejak mezi sebou domluvit, kdy by vam to vyhovovalo a dejte mi vedet nejaky konecny termin. Chtel bych zacit od tohohle vikendu (o vikendu az po obede, po-ct cca od 18:00).
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
01.03. 16:37
Kua kucí... tak podle Doodlu můžou zítra a ve středu všichni, kde je problém?
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
01.03. 17:00
Ta streda se asi zrusila jen kvuli ATtImu, ktery se tu od te doby nijak neprojevil, takze pokud nemas sluzebku, tak co to zase na tu stredu vratit?
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
01.03. 17:01
A zitra by to za me asi taky slo, jen je otazka, jestli stihnem rezervovat stul...
od: Iggy
pro: Jitrnicka
01.03. 18:56
pondělí je v black oilu zavřeno, středa za mě cajk. :)
od: Alibaba
pro: Iggy
01.03. 19:27
No tak tím je to asi rozhodnuto. Někdo námitky?
od: maxa
pro: Jitrnicka
01.03. 19:56
za me streda vyhovuje.
od: Jitrnicka
pro: maxa
01.03. 20:10
Cool, zkusim to teda zitra bloknout na stredu na tech 18:30-22:00.

Pokud byste vedeli jeste o nekom, kdo by se mohl chtit pridat, tak 1-2 mista jsou jeste volna (termin uz ale menit nebudu;-))

Iggy+maxa, budete si teda delat vlastni postavu?
od: maxa
pro: Jitrnicka
01.03. 20:18
nebudu, vyberu si neco z tech predpripravenych. Jinak slo by to posunout uz na 18:00?
od: Jitrnicka
pro: maxa
01.03. 20:32
Ja muzu i na tech 18:00, ale zalezi na ostatnich
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
02.03. 00:24
Stejne nez zacnem, to je fuk. Ja jednoho pasra teda jeste zkusim pribrat do party.
od: Iggy
pro: Jitrnicka
02.03. 09:21
hej mě asi zabijete, ale já si uvědomil, že ve středu je akce, na kterou jsem slíbil kamarádovi, že půjdu.

a koncem měsíce máme festival, co organizuju. :-/ takže se mnou v březnu nepočítejte. :(
od: Jitrnicka
pro: Iggy
02.03. 10:19
Dude, srsly
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
02.03. 10:58
Tak serem na něj, takovou slibotechnu stejně nechci v družině :D Ten můj kámoš bude, vy taky někeho dotáhnite ještě a bude nás pohodlný počet.
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
02.03. 11:03
Takze kamos je teda jisty (i dlouhodobe)?
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
02.03. 11:13
Joo bo ho skopu
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
02.03. 11:38
To je aspon pristup;-D Ma nejake zkusenosti nebo je to taky zacatecnik?
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
02.03. 12:02
Máslo jak my.
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
03.03. 17:39
Ok, tak jsem posilal sms s rezervaci na zitra mezi 18:00-22:00 do toho blackoilu, ale zatim mi nedoslo potvrzeni. Tak snad to vyjde.

S sebou asi nebude potrebovat nic, jen tuzku/gumu/papiry.
od: Jitrnicka
pro: Jitrnicka
03.03. 17:43
Btw, stejny dotaz jako nightmare nize, zvladaji vsichni aspon trochu anglictinu?
od: Nightmare
pro: Jitrnicka
03.03. 17:55
jaj,skoda ze sem si toho vsiml pozde,ale hod mi do osobky mail,mam vsechny materialy v cz,vcetne map a char sheetu.
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
04.03. 10:48
Potvrdili ti to a plati to?
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
04.03. 10:52
Jo maxa jim psal jeste pres fb amelo by to platit
od: Alibaba
pro: Jitrnicka
04.03. 15:53
Na jake jmeno je ta rezervacka. Kamos ma nejake obihacky okolo, tak tam bude mozna uz driv. Me by to taky zajimalo, Iggiho, Attiho a Maxu si matně pamatuju, ale už to bude skoro 10 let, tebe si vůbec nevybavuju.
od: Jitrnicka
pro: Alibaba
04.03. 16:01
Osobka, jinak ja tam asi taky dorazim trochu driv (a maxa taky neco takoveho zminoval)
DnD a deskovky
Vytvořeno11. února 2020 15:05
AutorJitrnicka
ModerátorNightmare